Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy "BASIA" / ul. Przechodnia 4 / 82-103 Mikoszewo / gmina Stegna
tel. (055) 247 88 12 / kom. (+48) 602 58 24 51 / e-mail: biuro@owsb.pl

O Ośrodku

Ośrodek "BASIA" położony jest w Mikoszewie w pasie nadmorskim po prawej stronie Wisły, u jej ujścia do Zatoki Gdańskiej na początku "Bursztynowego Wybrzeża" (Mierzei Wiślanej).

Mikoszewo poprzez Wisłę sąsiaduje z najdalej na wschód wysuniętą częścią Gdańska która jest wyspa sobieszowską a połączone jest z nią przeprawą promową

Położenie na terenach piaszczystych przy sosnowym lesie, w sąsiedztwie morza i rzeki, tworzy unikalny mikroklimat, sprzyjający wypoczynkowi i dobremu samopoczuciu.

Pobliskie rzeki Wisła i Szkarpawa to doskonałe łowiska dla Wędkarzy. Miłośnicy przyrody mają okazję odwiedzić rezerwat ornitologiczny "Mewia Łacha", miejsce to o każdej porze roku urzeka swoim urokiem.

Kolejną atrakcją dla chcących odpocząć od leżenia na piasku jest przejażdżka kolejką wąskotorową kursującą z Mikoszewa poprzez Jantar i Stegnę do Nowego Dworu Gdańskiego.

Obiekt stanowi bardzo dobre miejsce wypadowe do Gdańska, Gdyni, Malborka, czy też, Krynicy Morskiej oraz innych miejscowości regionu.

O nas

Lasy, wydmy i wzgórza morenowe sąsiadujące z ośrodkiem  zachęcają do aktywnego spędzania czasu, spacerów, wycieczek rowerowych, biegania czy też wypadów na grzyby, a pobliskie rzeki Wisła i Szkarpawa to bardzo dobre łowiska dla Wędkarzy.

Miłośnicy przyrody mają okazję odwiedzić rezerwat ornitologiczny "Mewia Łacha", o każdej porze roku miejsce to urzeka swoim urokiem. Kolejną atrakcją dla chcących odpocząć od leżenia na piasku jest przejażdżka kolejką wąskotorową kursującą z Mikoszewa poprzez Jantar i Stegnę do Nowego Dworu Gdańskiego..

Usytułowane  ośrodka w pobliżu Gdańska sprawia że jest on doskonałym miejscem wypadowym do Trójmiasta, Malborka, Fromborka, Krynicy Morskiej i innych miejscowości rejonu.

Miłośnicy przyrody mają okazję odwiedzić rezerwat ornitologiczny "Mewia Łacha", miejsce to o każdej porze roku urzeka swoim urokiem. Kolejną atrakcją dla chcących odpocząć od leżenia na piasku jest przejażdżka kolejką wąskotorową kursującą z Mikoszewa poprzez Jantar i Stegnę do Nowego Dworu Gdańskiego.

Co oferujemy?

Oferujemy łącznie 200 miejsc noclegowych
  • Pokoje w Pensjonatach  (2,4,5,6 osobowych)
  • Domkach Letniskowych (1,2,3,4,5,6,8 osobowych)

 Wszystkie domki i pokoje posiadają tarasy oraz łazienki z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażone są w:  TV, Czajniki elektryczne. 
Domki dodatkową posiadają lodówki

Na tarasach znajdują się stoliki oraz krzesełka

Ponadto oferujemy możliwość korzystania z naszej kawiarni gdzie możecie Państwo rozegrać partię 
bilarda, darta, "piłkarzyków"

Naszym gościom udostępniamy dwa odkryte baseny